HOME  DEMJANJUK  BLURB  FORGED  GLUED  LETTER  PATTERNS  DECLARATION 


НІМЕЧЧИНА ВИННА
Іван Дем’янюк
First posted on  www.xoxol.org/traw/declaration-ukr.html  19-April-2010 08:50pm PST, last revised 19-Apr-2010 08:50pm PST
Go to English Version


John Demjanjuk


ДЕКЛАРАЦІЯ ПІДСУДНОГО Івана Дем’янюка,
виголошена від імені підсудного його адвокатом др. Ульріхом Бушем
підчас судового процесу в Мінхені, 13-го квітня 2010 р.


Я особисто вдячний тим особам, котрі допомагають мені в моєму безнадійно хворому стані: чи то у тюрмі, чи тут у судовій залі. Тому я особливо дякую медичним працівникам, котрі опікувалися мною, полегшуючи мої болі, та котрі допомагають мені витримати цей судовий процес, який для мене є за тортурами. З цього приводу я зазначаю наступне:

 1. Німеччина винна в тому, що через руйнівну війну проти Радянського Союзу я втратив свою домівку та свою батьківщину.

 2. Німеччина винна в тому, що зробила мене військовополоненим.

 3. Німеччина винна в тому, що створила табори для військовополонених, де я й мільйони інших червоноармійців було засуджено на голодну смерть, яку я оминув тільки з волі Всевишнього.

 4. Німеччина винна в тому, що змусила мене стати рабом в таборі для військовополонених.

 5. Німеччина винна в тому, що в тій безжалісній війні 11 мільйонів моїх земляків українців було вбито німцями, а мільйони інших українців, включно з моєю любою дружиною Лідою, було вивезено в німецьке рабство.

 6. Німеччина винна в тому, що тисячі моїх співвітчизників було примусово перетворено в помічників німців, тобто змушено під карою смерті до участи в жахливій програмі геноциду проти євреїв, циган, українців, поляків і росіян, а сотні тих, котрі відмовились від цього злочину, було знищено німцями. Попри це, ще сотні тисяч було депортовано назад в Україну: на розстріл Сталіном або заслано на муки у сибірські ҐУЛАҐи, в яких виконували каторжну працю.

 7. Німеччина винна в тому, що змусила мене до злиденного життя в післявоєнних таборах для переміщених осіб.

 8. Німеччина винна в тому, що після 30-річного переслідування на рівні права в Ізраїлі, США та Польщі, а також після 10 років ув’язнення в Ізраїлі (з них - 5 років у камері смерти), мене в останні роки мого життя, після 90-тки, депортовано в Німеччину.

 9. Німеччина винна в тому, що вкінці мого життя через нехтування законами мене, украй немічного, несправедливо обвинувачують у співучасти у вбивстві. А це – всупереч загально прийнятому міжнародному праву (існує 65 років), всупереч європейській хартії людських прав.

 10. Німеччина винна в тому, що я, невинна особа, вже 9 місяців мучуся в ізоляторі штадельгаймської тюрми.

 11. Німеччина винна в тому, що я навіки втратив мою прибрану батьківщину США.

 12. Німеччина винна в тому, що я втратив сенс у житті, сім’ю, щастя і будь-яку надію на майбутнє.

Від 12-го травня 2009-го року я в Німеччині почуваюся кожну хвилину, кожну годину, кожен день, кожен тиждень і кожен місяць як військовополонений.  Це пережиття є продовженням жахливих спогадів про німців, продовженням того невисказаного зла, яке вони заподіяли мені.  Я знову став їхньою невинною жертвою.  Величезним злом вважаю те, що цим процесом Німеччина намагається перетворити мене, військовополоненого, у воєнного злочинця.  Вважаю, що це — нестерпна наруга Німеччини наді мною.  Усе це робиться для того, щоб приховати скоєні німцями злочини та їх затаїти.  І всупереч правді твердити, що ми, українці, та інші народи-сусіди були справжні злочинці.

Вважаю, що процес, який провадять виключно проти мене, псевдочужинця із Травників, та який замовчує про чисельних есесівців і німецьких «травніків», суперечить усім принципам справедливости.  Ще в Ізраїлі я вже якось оборонявся проти звинувачень мінхенського прокурора.  Там пробували пов’язати мене з нацистськими злочинами в Собіборі.  Верховний Суд Ізраїля по-особливому визнав, що ці звинувачення не доказано.  А в самому вироці зазначено: я 7 ½ років відбув під арештом, з них – 5 років провів у смертній камері.

Цілком несумісною зі справедливістю й гуманністю є той факт, що більше 35 років я, вічно переслідувана жертва, змушений оборонятися перед Відділом Спеціяльних Досліджень США (ВСД), перед тими, хто стоїть за ним, передовсім Світовий Конгрес Євреїв і Центр Візенталя (ці організації живуть за рахунок Голокосту).  Тепер, коли навколо мене безсилого, перед закінченням мого життя, відбувається чи не сорокове слухання цієї справи, я втратив силу боротись далі.  Я безсильний у цій війні, яку розпочало ВСД, а нині продовжує Німеччина.

Моя улюблена дружина, Ліда, моя супруга з понад 50 років, також страждала в Німеччині.  Це власне німці відібрали в неї юність, насильно транспортували на довгі роки рабської праці в Німеччину, серед жорстоких та нелюдських обставин.

Страждання, які ми пережили підчас страхітливої німецької війни, спрямованої проти слав’ян, не можна описати словами. Однак те, що Німеччина знову вибрала мене й мою родину своїми жертвами, для мене залишається незбагненним.


Іван Дем’янюкHOME  DEMJANJUK  BLURB  FORGED  GLUED  LETTER  PATTERNS  DECLARATION